Alsof het nog niet genoeg was, heeft Schiphol er een nieuw probleem bij. Door het aanhoudende winterweer is de antivries die nodig is om vliegtuigen ijsvrij te maken bijna op. En zonder die zooi gaat er dus helemaal niks de lucht in. En er ging al zo weinig.
De afgelopen dagen werd er op volle kracht gespoten met een mengsel van warm water en glycol om toestellen veilig te laten vertrekken. Normaal gesproken is daar een ruime voorraad van, maar door de combinatie van sneeuw, vorst en vertraagde leveringen is die buffer inmiddels zo goed als verdwenen. Vooral KLM voelt de pijn en is zelfs zelf richting Duitsland gereden om nieuwe ladingen antivries op te halen.
Het gevolg: het hele de-icingproces verloopt traag. Waar normaal tientallen toestellen per uur klaar worden gemaakt voor vertrek, is dat nu nog maar een handjevol. Vliegtuigen staan in lange rijen te wachten bij de banen, passagiers zitten vast in terminals en vertragingen lopen op tot uren of worden gewoon annuleringen.
Dit is inmiddels al de vijfde dag op rij dat Schiphol vastloopt door winterse taferelen. En mocht de antivries écht opraken, dan kan het vliegveld de boel net zo goed tijdelijk op slot gooien. Kijken we ergens in maart wel weer eens hoe de vlag erbij hangt. Echt waar… Luchthavens in Noorwegen, Canada en Rusland, waar ze écht -30 hebben en pakken sneeuw, die zijn gewoon geopend.
Veel vluchten geannuleerd
Wat er ook gebeurd altijd blijven lachen
Enne, weersverwachting?
De komende dagen blijft het weer rond Schiphol Airport lekker winters rommelig. Verwacht veel bewolking, af en toe wat natte sneeuw of lichte regen en temperaturen die net boven of rond het vriespunt bungelen. Ideaal weer voor extra jassen, thermoskoffie en inmiddels vertrouwde vertragingen. De wind doet ook gezellig mee, waardoor het buiten vooral frisser aanvoelt dan nodig. Kortom: geen poolstorm, maar ook geen weer waarbij alles vanzelf soepel loopt. U bent gewaarschuwd.
Plaats reactie
0 reacties