Rockfans, pak een zwart shirt en zet Crazy Train op repeat, want het onvermijdelijke is gebeurd: Ozzy Osbourne is overleden op 76-jarige leeftijd. De man die vleermuizen als snack zag, heavy metal groot maakte en miljoenen inspireerde met z’n energie, is vredig heengegaan, omringd door zijn familie.
Ozzy begon ooit als frontman van Black Sabbath en werd al snel de ongekroonde koning van de duistere rock. Daarna ging hij solo en knalde hij er klassiekers uit als Mr. Crowley en Bark at the Moon. Tussendoor maakte hij ook nog even reality-tv legendarisch met The Osbournes.
Zijn gezondheid ging de laatste jaren hard achteruit: Parkinson, operaties die niet echt verbeteringen brachten, en een val in zijn huis. Maar op 5 juli stond hij nog één keer op het podium met Black Sabbath in Birmingham. Zittend, broos, maar met meer rock-’n-roll in z’n pink dan de hele TikTok-generatie bij elkaar.
De wereld is weer een legende armer. Maar zoals Ozzy zelf ooit zei: “I’m not afraid of dying. I’m afraid of not trying.” En proberen deed hij. Tot het einde. Rest in power, Ozzy “Prince of Darkness” Osbourne.
Plaats reactie
0 reacties