In Kannapolis, North Carolina, is de 18-jarige Emily Cervantes Ramos gearresteerd nadat ze tijdens een anti-ICE-protest een drankje tegen een agent gooide. Wat zij wellicht als statement bedoelde, vond de politie een stuk minder geslaagd.
Emily gooide haar beker zonder pardon tegen het hoofd van een aanwezige agent. Zijn reactie liet niet lang op zich wachten: geen discussie, geen waarschuwing, maar direct achter haar aan en de handboeien om.
Ze wordt nu aangeklaagd voor assault on a government official en resisting arrest, oftewel aanval op een ambtenaar en verzet bij arrestatie. Dat belooft geen prettig bezoekje aan de rechtbank te worden voor de jongedame.
Amerikaanse protesten blijven hoe dan ook een bijzonder fenomeen: je komt demonstreren voor immigratierechten en gaat naar huis met een strafblad. Knap staaltje multitasken, maar wel eentje die je in de Verenigde Staten nog lang kan achtervolgen. Als je papieren niet op orde zijn, zou dit zomaar kunnen eindigen in een enkelticket richting het land van herkomst.

Plaats reactie
0 reacties