Wat begon als een onschuldig moment op de kiss cam, eindigde in een wereldwijde virale storm. Tijdens het Coldplay-concert op 16 juli in het Gillette Stadium in Massachusetts richtte de camera zich op een koppel op de tribune. Wat volgde? Een ongemakkelijke reactie waarbij de man zich direct wegdraaide en de vrouw haar gezicht bedekte. Het publiek lachte, maar frontman Chris Martin wist de sfeer haarfijn te vangen:
“Either they’re having an affair or they’re just very shy.”
En dat was meteen het begin van een online speurtocht.
🕵️ Wie zijn het stel op de beelden?
Internetdetektives achterhaalden snel dat het ging om Andy Byron, CEO van techbedrijf Astronomer, en Kristin Cabot, hoofd HR van datzelfde bedrijf. Beiden bleken getrouwd met anderen — en dus werden de beelden niet alleen grappig, maar vooral pijnlijk.
Binnen een dag had de TikTok-video van concertganger Grace Springer meer dan 46 miljoen views. Ze schreef erbij: “Play stupid games, win stupid prizes.” Een simpele zin, maar eentje die het internet ontplofte. Vooral omdat het hier niet ging om een anoniem koppel, maar om twee hooggeplaatste leidinggevenden uit dezelfde organisatie.
🔥 Reputatieschade en online chaos
Na het incident:
- Verwijderde Byron zijn LinkedIn-profiel
- Haalde zijn vrouw haar achternaam van Facebook (en verwijderde later het hele account)
- Ging er een zogenaamd excuus rond op X (voorheen Twitter), dat nep bleek en afkomstig was van een parodie-account
Astronomer heeft nog geen officiële verklaring gegeven. Ook Byron en Cabot zelf hebben zich niet uitgesproken. Intussen duiken er meerdere video’s en foto's op vanuit andere hoeken van het stadion, waarop het stel innig gearmd of dicht tegen elkaar te zien is. De vraag of dit een privéfout of bedrijfsschandaal wordt, hangt nu in de lucht.
💼 Meer dan een viral moment
Waarom blijft dit hangen? Omdat het raakt aan:
- Relaties op de werkvloer
- Verantwoordelijkheid op leiderschapsniveau
- Wat je vandaag viral kunt noemen, kan morgen je carrière kosten
Het hele incident is een les in hoe één camera, één seconde en één verkeerde timing genoeg zijn om het internet – en je reputatie – in vuur en vlam te zetten. Via Celebu2.
Plaats reactie
0 reacties