Er zijn mensen die voor hun adrenalinekick een rondje kermis pakken. En dan heb je Sergej Bojtsjov. Deze Russische waaghals besloot dat het een uitstekend idee was om op ruim 11,5 kilometer hoogte uit een luchtballon te stappen en vervolgens met meer dan 500 kilometer per uur richting aarde te knallen.
De recordpoging vond plaats boven de Russische regio Altaj, in de buurt van Alejsk. Bojtsjov ging samen met ballonvaarder Ivan Menjajlo omhoog voor het project Stratum Jump 11–12. De ballon bereikte uiteindelijk een hoogte van 11.610 meter. Bojtsjov stapte iets eerder uit: op 11.551 meter hoogte. Daar was het op dat moment ongeveer 59 graden onder nul.
Vervolgens ging het vooral heel hard naar beneden. De Rus zat ongeveer 2 minuten en 30 seconden in vrije val en bereikte daarbij een topsnelheid van maar liefst 501 kilometer per uur. Pas rond 1.565 meter hoogte trok hij zijn parachute open. Van sprong tot landing was hij 7 minuten en 19 seconden onderweg.
Wereldrecord voor Sergej
En dat uitstapje leverde ook nog een wereldrecord op. Het vorige record voor de hoogste parachutesprong vanuit een heteluchtballon stond op 10.060 meter en was in handen van Poolse parachutisten. Bojtsjov gooide daar dus in één klap bijna anderhalve kilometer bovenop.
Overigens was het niet alleen Bojtsjov die met een record naar huis kon. Ballonvaarder Ivan Menjajlo ging na de sprong nog iets verder omhoog en bereikte met de ballon 11.610 meter, volgens de organisatie eveneens goed voor een nieuw Russisch hoogterecord.
Bojtsjov wist overigens prima waar hij aan begon. De extreme sporter heeft inmiddels meer dan 2.000 parachutesprongen achter zijn naam en trainde voor deze poging onder meer in een drukcabine en windtunnel.
Blijft toch een bijzonder momentje. Deurtje open, naar beneden kijken vanaf 11,5 kilometer hoogte en dan denken: tijd om maar eens naar beneden te springen.

Plaats reactie
0 reacties