Een drankje of twee a drie doen, rekening aftikken en weer door. Normaal gesproken laat je daarbij het meubilair, de glazen en eventuele huisdieren van de zaak gewoon achter. In de Vietnamese badplaats Nha Trang lijkt een Russische chick daar alleen iets anders over te denken.
Op beelden die momenteel rondgaan op Vietnamese social media is te zien hoe de vrouw bij een zaak een klein hondje oppakt. Volgens de Vietnamese tekst bij de video had ze daar daarvoor iets gedronken en besloot ze vervolgens dat ‘Cậu Vàng’ ook wel mee naar huis kon.
Hondje gaat gewoon mee
‘Cậu Vàng’ is in Vietnam een bekende koosnaam voor een hond, zoiets als ‘brave jongen’. Op de beelden is te zien hoe de vrouw het dier vasthoudt en ermee weg wil lopen. Dat gebeurt bepaald niet ongezien: verschillende mensen staan erbij en al snel ontstaat er discussie over het spontane adoptieplan.
Nha Trang barst van de Russen
Dat laatste is in Nha Trang overigens niet bepaald uitzonderlijk. De Vietnamese badplaats is al jaren een enorme trekpleister voor Russische vakantiegangers. De combinatie van tropische temperaturen, kilometers strand, relatief lage prijzen en een uitgebreid uitgaans- en toeristenleven maakt de plek behoorlijk aantrekkelijk.
Daar komt bij dat reizen naar Vietnam voor Russen relatief eenvoudig is. Russische staatsburgers kunnen tot 45 dagen visumvrij in Vietnam verblijven en de vliegverbindingen zijn de afgelopen tijd flink uitgebreid. In de eerste zes maanden van 2026 bezochten maar liefst 742.000 Russen Vietnam.
De Russische aanwezigheid is zo groot dat je in het toeristische gedeelte van Nha Trang overal Cyrillische menukaarten, Russische reisbureaus en Russisch sprekend personeel tegenkomt.
Een Russische dame in Nha Trang is dus weinig bijzonder. Een Russische dame die na een sloot drank ook even de hond van de zaak onder haar arm stopt, trekt blijkbaar iets meer bekijks.
Plaats reactie
0 reacties