Veel mensen kennen Sunil nog uit De Sleutel van Beau van Erven Dorens. De Zwollenaar die jarenlang op straat leefde, naar eigen zeggen zo’n 50 biertjes per dag wegtikte en in het programma de sleutel van een eigen woning kreeg. Ook zijn fragmenten in de rechtbank duiken nog regelmatig op social media op.
Maar hoe gaat het nú met hem?
Verslaggever Aryan Parsa van PowNed zocht Sunil op in Zwolle om die vraag te beantwoorden.
Weer een dak boven zijn hoofd
Het goede nieuws: Sunil heeft nog steeds een woning. Geen terugkeer naar de straat dus. Dat alleen al is voor veel kijkers een kleine overwinning.
Maar helemaal vlekkeloos gaat het niet.
Van 50 biertjes naar één krat per dag
Tijdens De Sleutel vertelde Sunil dat hij soms 50 biertjes per dag dronk. Dat is inmiddels fors minder. Al betekent dat in zijn geval nog steeds: één krat per dag.
Een terugval dus. Eerst ging hij zelf nog naar de supermarkt om bier te halen, inmiddels laat hij het gewoon bezorgen. Gemak dient de mens – ook als het om je zwakke plek gaat.
Realiteit na de camera’s
Het laat vooral zien hoe weerbarstig verslaving is. Een huis en begeleiding helpen, maar daarmee ben je er nog niet. Zeker niet als je jarenlang op straat hebt geleefd en kampt met trauma’s.
Toch is het verhaal niet zwart-wit. Hij woont nog zelfstandig, hij drinkt minder dan voorheen en hij is open over zijn situatie. Geen sprookjeseinde, maar ook geen totale crash.
Sunil blijft een naam die mensen herkennen. En daarom wilde PowNed weten: hoe gaat het echt met hem?
Het antwoord is typisch Nederlands nuchter: beter dan toen… maar nog lang niet goed.
Plaats reactie
0 reacties