Halverwege de zomer is het in de Filipijnen vaak raak met tropische stormen. Ook dit jaar trok er weer eentje voorbij en dit keer kreeg de stad Zamboanga het voor zijn kiezen. Regen met bakken uit de lucht, harde windstoten en een compleet grijs luchtruim. Niet bepaald lekker vaarweer dus, en dat merkte ook het passagiersschip M/V Gains Haner. Het zwaar verouderde schip kwam stil te liggen en kreeg het zwaar te verduren.
Aan boord bevonden zich op dat moment 220 families, in totaal 981 mensen. Zij werden na de problemen van boord gehaald en opgevangen in de binnenstad van Zamboanga. Volgens Shirley Nassal van het Kantoor voor Gevaarmanagement was het schip simpelweg niet bestand tegen de omstandigheden. Een Titanic-momentje dus, maar dan in tropische setting en zonder ijsberg.
Want waar de Titanic de diepte in ging na een botsing met een ijsklomp, ligt de Gains Haner gewoon aan de kade te klapperen in de regen. Toch was er één ding dat de vergelijking met de film wél compleet maakte: dramatische muziek. Terwijl mensen natte voeten kregen en de storm maar bleef razen, stond er een lokale zanger met een draagbare speaker keihard emotionele nummers te zingen.
Geen orkest in smoking dit keer, maar wel een wannabe popster die weigert op te geven. Onverstoorbaar door de chaos en de regen ging hij door met zijn optreden. En eerlijk is eerlijk: dat is toewijding. Als je schip al bijna uit elkaar valt, wil je er natuurlijk wel een passende soundtrack bij. Via.
Plaats reactie
0 reacties