Je zit lekker thuis op de bank staatstelevisie te kijken, totdat je ineens een flinke klap op je dak hoort. Normaal gesproken denk je dan misschien aan een omgevallen boom of een verdwaalde luisterpiet, maar in Rusland moet je blijkbaar ook rekening houden met parachutisten die onverwacht op bezoek komen. Dat overkwam een bewoner van het dorp Osypnoy Bugor, in de Russische regio Astrachan.
Daar was een parachutist genaamd Ilyas bezig met een trainingssprong vanaf zo'n 1.700 meter hoogte. Alleen verliep de landing niet helemaal volgens plan. De beste man raakte van zijn koers en kwam niet op de geplande landingsplek terecht, maar boven op het dak van een woning. Zijn parachute bleef daarbij ook nog eens verstrikt zitten in de kabels boven het huis.
Heeft u toevallig een ladder?
De bewoner hoorde binnen een hoop gestommel en besloot eens te kijken wat er aan de hand was. Eenmaal buiten trof hij een onbekende man aan die gezellig op zijn dak zat. En alsof het de normaalste zaak van de wereld was, bood Ilyas zijn excuses aan en stelde hij vervolgens een vrij praktische vraag: of de beste man misschien een ladder had.
Alleen was de situatie iets minder grappig dan het gesprek doet vermoeden. Ilyas zat nog vast aan zijn parachute en kon op het schuine dak nauwelijks bewegen zonder naar beneden te glijden. De huiseigenaar besloot daarom de hulpdiensten in te schakelen.
Die kwamen met een flinke ladder ter plaatse en wisten de parachutist veilig van het dak te halen. Ilyas kwam er zonder verwondingen vanaf en ook het huis lijkt de onverwachte landing redelijk te hebben overleefd. Rest ons alleen nog even te laten zien wat je als Rus aantreft wanneer je nietsvermoedend naar buiten loopt om te kijken wie er op je dak zit.
Plaats reactie
0 reacties