Er zijn nieuwe beelden opgedoken van Alex Pretti op 13 januari, 11 dagen vóór de fatale schietpartij waarbij hij door federale agenten in Minneapolis om het leven kwam. Deze video’s geven een ander perspectief op Pretti’s gedrag in de dagen voorafgaand aan zijn dood.
In de video’s — opgenomen tijdens protesten tegen de intensivering van immigratie-handhaving — is te zien hoe Pretti samen met andere demonstranten groeit naar een groep federale agenten aan de oever van een straat. Volgens meerdere media lijkt hij woedend te schreeuwen, bekt hij de middelvingers naar een voertuig dat wordt bestuurd door agenten en kickt hij tegen de achterlichtunit van het voertuig als het probeert weg te rijden.
Een agent springt uit de auto en pakte hem vast, waarna hij tegen de grond wordt gewerkt door meerdere zwaarbewapende agenten. In sommige beelden lijkt Pretti ook richting het voertuig te spugen en fysiek te reageren op de aanwezigheid van de federale troepen.
Volgens een familiewoordvoerder is bevestigd dat de man in de beelden inderdaad Pretti is, en droeg hij dezelfde kleding als op de dag van zijn dood. Advocaten van de familie benadrukken echter dat deze confrontatie — hoe heftig ook — geen rechtvaardiging biedt voor de schietpartij die 11 dagen later plaatsvond.
Belangrijk om te weten: de beelden van 13 januari tonen geen directe dodelijke confrontatie en tonen niet aan dat Pretti ooit een wapen gebruikte tijdens deze eerdere ontmoeting. Wat wel duidelijk is, is dat hij in een gespannen situatie met federale agenten betrokken raakte en fysiek reageerde.
Deze nieuwe video’s voegen nuance toe aan het verhaal rond Pretti’s dood en worden inmiddels door autoriteiten en advocaten geanalyseerd terwijl de nationale discussie over het optreden van immigratie-handhavingsdiensten in Minneapolis verder oplaait.
Plaats reactie
0 reacties