Alsof de oudejaarsavond nog niet chaotisch genoeg was. In Vlaardingen is Chinees restaurant Tim Hong doelwit geworden van een brute actie: iemand gooide een brandbom door een ruit van de zaak. En ja hoor, natuurlijk zijn daar inmiddels beelden van opgedoken.
Op de video’s is te zien hoe een persoon ’s avonds een raam inslaat en vrijwel direct daarna een brandbaar object naar binnen mikt. Vervolgens: rustig weglopen. Binnen ontstaat korte tijd later brand. Volgens geluiden op de beelden waren er meerdere jongeren aanwezig en stond er iemand te filmen. Lekker dan.
De brandweer schaalde op naar middelbrand om het vuur onder controle te krijgen. Het pand liep flinke schade op en het restaurant is voorlopig onbruikbaar. Wonder boven wonder raakte niemand gewond, maar de klap voor de ondernemers is groot.
De politie is een onderzoek gestart en roept mensen op die meer weten, beelden hebben of personen herkennen zich te melden. Ondertussen laat Vlaardingen zich van zijn goede kant zien: er is een crowdfunding opgezet om de eigenaren te steunen, die in korte tijd al flink wat geld opleverde.
Vuurwerk, leuk. Beetje kattenkwaad, ook leuk. Mensen hun broodwinning afnemen door een laffe daad voor wat straat credits, kansloos.
Plaats reactie
0 reacties