Tachtig jaar zijn en je afvragen of je binnenkort nog een dak boven je hoofd hebt. Het overkomt Wim uit Eibergen, die zijn woonplek op vakantiepark De Goede Hoop dreigt te verliezen. Zijn verhaal maakte veel los, ook bij Tom van den Heuvel, beter bekend als Dutch Travel Maniac. Hij zette een inzamelingsactie op en de donaties stroomden binnen. Op het moment van schrijven staat de teller op 128.376 euro.
Een gigantisch bedrag waarmee de initiatiefnemers Wim aan een andere woonplek willen helpen. Want rustig van zijn oude dag genieten zit er voor de Achterhoeker momenteel niet bepaald in.
Waarom moet Wim zijn chalet uit?
Wim belandde op het vakantiepark nadat zijn relatie stukliep en hij geen betaalbare woning kon vinden. Daarmee had hij voorlopig een oplossing, alleen mag je op het park niet permanent wonen. De gemeente Berkelland wil daarom dat hij vertrekt. Bovendien hangt hem een dwangsom van 10.000 euro boven het hoofd.
Zijn dochter Alexandra probeert al maanden andere woonruimte te vinden. Volgens de familie kan de wachttijd voor een seniorenwoning oplopen tot zes jaar. Dan ben je dus mogelijk 86 voordat je aan de beurt bent. Een particuliere huurwoning is met alleen zijn AOW ondertussen moeilijk te betalen.
Volgens Alexandra dacht haar vader juist mee te werken aan wat de gemeente van hem vroeg. Zijn inschrijving zou vervolgens tegen hem zijn gebruikt. De gemeente laat aan Hart van Nederland weten dat de situatie ingrijpend is, maar dat eerdere besluiten definitief zijn geworden en daarom moet worden gehandhaafd. Wel zegt Berkelland rekening te houden met zijn persoonlijke omstandigheden.
Dutch Travel Maniac zet zijn volgers in
Tom besloot het verhaal niet bij een verontwaardigde reactie onder een video te laten. Via een crowdfundingactie probeert hij voldoende geld bij elkaar te krijgen om particuliere huur voor Wim mogelijk te maken. Het streefbedrag van 100.000 euro werd in korte tijd gehaald. Inmiddels staat er dus ruim 128.000 euro op de teller, afkomstig uit duizenden donaties.
Het is niet de eerste keer dat Dutch Travel Maniac op deze manier iemand helpt. Eerder schreven we hoe hij met zijn volgers 67.256 euro inzamelde voor de 82-jarige Dieter uit Duitsland. Tom ontmoette hem in Düsseldorf, waar de oudere man moest bedelen om rond te komen. Later ging hij terug om Dieter te vertellen wat al die wildvreemde mensen voor hem hadden gedaan.
Voor Wim is er dankzij de actie nu financieel meer mogelijk. Dat betekent overigens nog niet dat er al een huurcontract klaarligt. Een andere woning moet nog worden gevonden.
Een signaal dat moeilijk te missen is
Ook de landelijke politiek heeft het verhaal opgepakt. Mona Keijzer stelde volgens Hart van Nederland Kamervragen en diende een motie in om te voorkomen dat ouderen zonder alternatief hun recreatiewoning moeten verlaten.
Hoe snel duizenden mensen hun portemonnee trokken, mag ondertussen ook best als een signaal richting de politiek worden gezien. Opvangplekken voor asielzoekers en reguliere woningen zijn verschillende zaken, maar de frustratie is voorstelbaar: mensen zien dat er voor urgente opvang naar locaties en oplossingen wordt gezocht en verwachten die inzet óók voor een man van tachtig die nergens heen kan.
Wim heeft vooral een dak boven zijn hoofd nodig. Terwijl de gemeente vasthoudt aan de regels, laten duizenden donateurs zien dat ze hem niet willen laten vallen.
Plaats reactie
0 reacties