Gezellig daarzo, in Arnhem. Dinsdagavond werd het centrum opgeschrikt door grof geweld en bloederige steekpartijen. Je raadt nooit wie de aanstichters waren: uiteraard (veelal uitgeprocedeerde) Syrische jongeren. Dat zou je racisme kunnen noemen, maar in Arnhem is het gewoon een publiek geheim. Zoals u weet, is de burgemeester van Arnhem zelf van buitenlandse komaf en daarom is het ook extra bijzonder dat hij aan Den Haag vraagt om deze kanspareltjes gewoon het land uit te bonjouren.
Helaas voor Marcouch kan dat niet meteen. Wetten, regeltjes, moeilijk moeilijk. Daardoor blijft de stad in z’n maag zitten met deze groep van 15 vechtjassen die ook even wat messen hebben meegenomen. Eén persoon werd dinsdagavond daadwerkelijk neergestoken. De eerste melding komt al om 21:33 uur en dan komt om 22:20 uur ook nog een tweede melding van een steekpartij op het Willemsplein. Uiteindelijk raakten drie mensen gewond, waarvan één zwaargewond. De politie hield acht mensen aan, allemaal tussen de 17 en 20 jaar. Marcouch is helemaal klaar met de Syriërs die in zijn stad hun ruzies met elkaar uitvechten. Het is trouwens niet zo dat Arnhem de enige getroffen stad is. Ook in Groningen en Den Bosch veroorzaken de heren problemen. Intimidatie, diefstallen en steekpartijen zijn daar nu een soort van ‘normaal’ geworden.
Marcouch ziet de Syriërs het liefst zo snel mogelijk vertrekken. De problemen worden alleen maar groter en groter. Nederland probeert ondertussen een band op te bouwen met het regime in Damascus, zodat de Syriërs gewoon weer hun gevechten in hun thuisland kunnen houden. In juni gingen er al asiel- en buitenlandministers op bezoek, maar zelfs hun thuisland wil ze niet meer hebben. Nul concrete resultaten, dus. Het kan wél! Of toch niet.
Plaats reactie
0 reacties