Zodra het in Nederland een paar graden warmer wordt dan normaal, weet je eigenlijk al hoe laat het is. Half Nederland sleept een koelbox richting water, de bluetoothspeakers gaan op standje gehoorbeschadiging en ergens ontstaat er vanzelf gedoe. Dit keer was het raak bij het strand van Nesselande in Rotterdam, waar dinsdagavond meerdere vechtpartijtjes uit de hand liepen.
Volgens de politie hing het strand al vroeg vol met groepen jongeren en werd het gedurende de avond steeds grimmiger. Op beelden die rondgaan op social media is te zien hoe groepjes met elkaar op de vuist gaan, terwijl agenten massaal aanwezig zijn om de boel onder controle te krijgen. Ook hondengeleiders werden ingezet en meerdere agenten liepen zichtbaar met wapenstok rond over de boulevard en het strand.
Uiteindelijk besloot de politie stevig op te treden en kregen aanwezigen het bevel om het strand te verlaten. Daarbij werd de hangjeugd richting metrostation gestuurd om verdere escalatie te voorkomen. Even leek het erop dat iemand werd aangehouden, maar volgens de politie kreeg die persoon uiteindelijk alleen een boete mee.
Voor mensen uit Rotterdam-Oost komt het allemaal niet helemaal als een verrassing. Op warme dagen verandert het strand van Nesselande namelijk vaker in een soort openluchtfestival zonder organisatie. Vorige zomers waren er ook al illegale strandfeesten, extra politiecontroles en meerdere aanhoudingen. Het gebied werd zelfs meerdere keren aangewezen als veiligheidsrisicogebied.
Met het optreden van dinsdagavond wil de politie vooral een duidelijk signaal afgeven richting de rest van de zomer: gezellig een avondje chillen aan het water is prima, maar complete veldslagen op het strand zijn blijkbaar toch nét iets minder de bedoeling.
Plaats reactie
0 reacties