De migratiecrisis in de Spaanse enclave Ceuta blijft de gemoederen flink bezighouden. Nadat eerder al beelden viraal gingen van migranten die tijdens hun deportatie uit rijdende vrachtwagens sprongen en Nederlandse YouTuber Dutch Travel Maniac vraagtekens zette bij de officiële cijfers, gaat nu een nieuwe video massaal rond op sociale media. Daarop is te zien hoe Spaanse agenten op een strand achter migranten aan rennen en daarbij lijken over te gaan tot het gebruik van rubberkogels.
De inmiddels veel gedeelde beelden zijn opgenomen op Playa del Tarajal, het strand direct naast de grens met Marokko. Op de video is te zien hoe meerdere migranten langs de waterlijn proberen weg te komen, terwijl agenten van de Guardia Civil en de Spaanse politie hen achtervolgen. Op een bepaald moment lijkt een agent rubberkogels af te vuren om de groep tegen te houden. Andere migranten zoeken ondertussen dekking in zee of proberen via het strand te ontsnappen.
De video is niet van vandaag, maar dook ongeveer drie dagen geleden op en wordt sindsdien honderdduizenden keren gedeeld op X, Telegram en andere sociale media. De beelden laten goed zien hoe gespannen de situatie in Ceuta nog altijd is. Volgens de Spaanse autoriteiten verblijven er nog enkele duizenden migranten in de enclave, terwijl Dutch Travel Maniac na zijn bezoek juist stelt dat het er mogelijk nog altijd rond de 10.000 zijn. Welke schatting het dichtst bij de werkelijkheid ligt, is lastig vast te stellen, maar duidelijk is wel dat de crisis nog allesbehalve voorbij is.
De virale strandbeelden vormen daarmee opnieuw een hoofdstuk in een week waarin Ceuta vrijwel dagelijks het nieuws haalt. Eerder zagen we hoe migranten uit militaire vrachtwagens sprongen om deportatie te ontlopen en hoe de autoriteiten moeite hebben om de situatie onder controle te krijgen. De inzet van agenten op het strand laat zien hoe ver de Spaanse veiligheidsdiensten inmiddels gaan om nieuwe uitbraken en ontsnappingspogingen te voorkomen.

Plaats reactie
0 reacties