Een tijger van dichtbij bekijken kan prima vanaf de bezoekersroute. In Yorkshire Wildlife Park bij het Britse Doncaster belandde zaterdag een man aan de andere kant van de afscheiding. Hij ging het tijgerverblijf binnen en werd door het dier aangevallen. Inmiddels heeft de politie bevestigd dat hij het niet heeft overleefd.
Het incident gebeurde zaterdag 10 oktober. South Yorkshire Police kreeg om 13.35 uur lokale tijd meldingen binnen over een man in het verblijf. Hulpdiensten kwamen ter plaatse, maar ondanks de inzet van medisch personeel werd hij daar doodverklaard. Zijn familie is geïnformeerd en wordt bijgestaan door gespecialiseerde agenten.
Hoe hij binnenkwam, wordt onderzocht
Britse media melden dat de man het verblijf zou zijn ingesprongen. De politie houdt het in haar verklaring op het binnengaan van het verblijf. Hoe hij daar precies terechtkwam en waarom, is nog niet officieel bekendgemaakt. Ook zijn naam en leeftijd zijn niet vrijgegeven.
Dat maakt het nogal voorbarig om zijn beweegredenen alvast in te vullen. Wat wel duidelijk is: bij een tijger aan de verkeerde kant van de afscheiding staan, kan binnen enkele ogenblikken fataal aflopen.
Het dierenpark zegt dat de noodprocedures onmiddellijk zijn geactiveerd. Bezoekers moesten het park verlaten en agenten bleven ter plaatse om onderzoek te doen. Yorkshire Wildlife Park blijft ook zondag 11 oktober gesloten.
Tijger is ongedeerd
Over het lot van de tijger gingen ondertussen ook verhalen rond. De politie heeft daar expliciet op gereageerd: het dier is ongedeerd en bleef na het incident in het verblijf. Er bestaat volgens de autoriteiten geen gevaar voor het publiek.
Bezoekers hebben delen van het incident gefilmd. Die beelden gaan inmiddels rond op sociale media. De politie vraagt mensen om de video’s niet verder te verspreiden. Eenmaal online laten zulke beelden zich alleen moeilijk terughalen.
Plaats reactie
0 reacties