Nederlander opgepakt bij megavangst van 130 miljoen aan coke in Spanje: complete bende opgerold

| door Henry Hardcore

Je denkt dat je naar een nieuw seizoen van Narcos zit te kijken, maar dit keer speelt het zich gewoon af in Europa. En ja hoor: met een Nederlander in een hoofdrol. In het zuiden van Spanje is een complete drugsoperatie opgerold na een krankzinnige vangst van cocaïne met een straatwaarde van zo’n 130 miljoen euro.

De actie vond plaats in de regio Huelva, waar de politie al langer bezig was met een onderzoek naar een internationaal netwerk. Dat onderzoek kwam tot een knallende climax toen agenten een gigantische partij coke onderschepten voordat die verder Europa in kon verdwijnen.

En dit was dus geen klein handeltje van een paar gasten die wat bijverdienen. Volgens meerdere berichten gaat het om een georganiseerde bende met flink wat kopstukken, waarbij meerdere verdachten zijn opgepakt. De Nederlander die erbij zit, zou volgens lokale media niet zomaar een loopjongen zijn, maar iemand die serieus hoog meedraait in de operatie.

Wat deze zaak extra bizar maakt: het zou gaan om de grootste cocaïnevangst ooit in die regio. En dat zegt wat, want Spanje is al jaren een van de belangrijkste toegangspoorten voor drugs richting Europa. Alles wat uit Zuid-Amerika komt, probeert daar ergens binnen te komen, vaak verstopt in containers of ladingen waar je het niet direct in verwacht.

Met een straatwaarde van 130 miljoen euro kun je ervan uitgaan dat het om 5000 kilo’s cocaïne gaat. Ter vergelijking: eerdere vangsten in Spanje zaten ook al snel rond de 3.000 kilo. Dit soort bedragen haal je niet met een paar sporttassen; dit zijn complete logistieke operaties waar maanden, zo niet jaren, aan gewerkt wordt.

Het laat dan ook goed zien hoe professioneel en internationaal die drugswereld inmiddels is. Netwerken lopen dwars door Europa heen, met spelers uit verschillende landen die ieder hun rol hebben. En ja, Nederland duikt daar opvallend vaak in op. We doen zelfs over de grenzen leuk mee.

Voor deze club is het feestje in ieder geval voorbij. Geen champagne, dikke klokken en snelle auto’s meer, maar een Spaanse cel en een juridisch traject waar je u tegen zegt. En die 130 miljoen aan coke? Die is nu voor de politie.

En wat heeft de politie zo’n beetje aangetroffen? 

± 5.000 kilo cocaïne
4 Kalasjnikov-aanvalsgeweren
1 geweer
1 pistool
Grote hoeveelheid munitie
Frequentiestoorzender
5 voertuigen (waaronder een gestolen bestelwagen met valse kentekenplaten)
17 mobiele telefoons
Meer dan €5.000 contant geld

Lees ook

Lees het artikel op de mobiele website

Net binnen

Bekijk meer artikelen