Op papier een normale landing, in de praktijk aviation-XXX voor spotters. Een Jetstar Airbus A321 kreeg bij de landing op Narita International Airport te maken met stevige winterse zijwind, en dat leverde beelden op waarbij de vleugels flink aan het werk moesten.
Vanaf de spottersplek was goed te zien hoe het toestel in de eindfase van de landing zichtbaar in de “crab” hing: neus schuin in de wind, lichte wing dips en een touchdown die allesbehalve zacht oogde. Zo’n landing ziet er van buitenaf altijd een tikje heftig uit, maar dit was gewoon een schoolvoorbeeld van hoe het hoort. Props voor het team in de beste stoelen van het huis.
De Japanse luchthaven Narita staat in de winter bekend om z’n verraderlijke wind, en vooral bij koude, dichte lucht kunnen die crosswinds het extra spannend maken. Voor piloten geen verrassing, voor spotters genieten. De A321 zette ’m uiteindelijk strak en gecontroleerd aan de grond, precies zoals de handboeken voorschrijven en de Aussie-maatschappij het verwacht van haar vliegeniers.
Klein applausje wel op z’n plaats. Ziet er misschien wat chaotisch uit, is in werkelijkheid gewoon vakwerk.
Lees het artikel op de mobiele website