1 april 2026: dit waren de leukste grappen (en sommige waren bijna té goed)

| door Steve Stiffbone

Het is weer die ene dag in het jaar waarop je standaard alles met een korreltje zout moet nemen: 1 april. Bedrijven en merken gingen ook dit jaar weer lekker los met grappen, en eerlijk is eerlijk: er zaten weer een paar pareltjes tussen waar je toch even twee keer naar moest kijken.

Want ja, sommige dingen zijn zó goed bedacht dat je bijna hoopt dat het echt is.

Zo ging er een verhaal rond over champagne uit de kraan. Gewoon je keukenkraan open en hoppá: een glas bubbels. Klinkt als een droom, maar voorlopig moet je nog gewoon naar de slijter. Ook Domino’s deed een duit in het zakje met het idee dat je twee uur lang onbeperkt pizza kon bestellen voor een vast bedrag. Leuk voor jou, iets minder voor de bezorger die zich helemaal lens zou moeten rijden.

En dan heb je nog de categorie “dit zou eigenlijk best kunnen”. Een bouwmarkt die met verf in snackkleuren komt, zoals curry en ketchup. Een supermarkt die ineens met een lingerielijn op de proppen komt. Of een pizza van croissantdeeg met truffel. Je weet dat het onzin is, maar ergens denk je toch: waarom bestaat dit nog niet?

Zelfs de Vogelbescherming deed mee met een idee om een leeftijdscheck in te voeren voor webcams met parende vogels. Ja, echt. Zodat je niet per ongeluk ‘ongeschikte beelden’ voorgeschoteld krijgt. Het niveau lag dit jaar dus weer lekker breed.

Wat vooral opvalt: sommige grappen zitten tegenwoordig zó dicht tegen de realiteit aan dat je even moet schakelen. Zeker in een tijd waarin je dagelijks AI-beelden en nepvideo’s voorbij ziet komen. Waar vroeger een 1 april-grap meteen duidelijk was, moet je nu soms echt even nadenken: is dit serieus of word ik hier keihard in de maling genomen?

Toch blijft het ergens wel lekker. Even die collectieve verwarring, even dat gevoel van “hé, zou dit kunnen?”. Want als een grap je laat twijfelen, dan is ‘ie eigenlijk gewoon geslaagd.

Dus ja, 1 april leeft nog steeds. Misschien net even anders dan vroeger, maar zolang bedrijven blijven komen met dit soort creatieve onzin, blijven wij er toch gewoon intrappen. En stiekem vinden we dat helemaal niet erg.

RET komt met gepersonaliseerde incheckgeluiden

Lidl Lingerie

Seniorenochtend bij Monkey Town

Verf bij Karwei in de kleuren currysaus, barbecuesaus, hamburgersaus, ketchup en fritessaus

Robot haalt onbeheerde handdoeken weg

Quooker Cuvée, champagne uit een kraan

Coolblue komt met ‘Eau de Bezorger’

Rookworst met persoonlijke boodschap

https://www.instagram.com/p/DWdtafcjB7n/?img_index=1

Domino’s All you can eat-delivery

Buitengroeplessen fitness in Diergaarde Blijdorp

Excellence Club voor VIP-gasten in de Efteling

Zeeland krijgt brandweer te paard

Lees ook

Lees het artikel op de mobiele website

Net binnen

Bekijk meer artikelen