Prince dreigt tegen eigen fansites
Gepost: 08 november 2007 10:10 AM   [ Negeer ]
Moderator
RankRankRankRankRank
Totaal Aantal Posts  6193
Geregistreerd  2004-06-15

Prince heeft gedreigd juridische stappen te ondernemen tegen zijn fansites, als ze afbeeldingen van zijn persoon en alle andere content die inbreuk maakt op auteursrechten niet van hun websteks verwijderen.

Vooral de drie grootste fansites - Princefams.com, Housequake.com en Prince.org - hebben een probleem. Naast bovenstaande dreiging tot een aanklacht jegens hen, kregen ze ook nog een brief van de advocaten van Prince waarin wordt gevraagd een onderbouwd voorstel te doen voor ‘hoe onze cliënten gecompenseerd gaan worden voor de berokkende schade.’

De cliënten zijn in dit geval de platenmaatschappijen Paisley Park Entertainment Group en NPG Records, en concertorganisator AEG. De sommaties schijnen zo ver te gaan, dat zelfs door fans genomen foto’s van Prince’ tatoeages en op hem geïnspireerde nummerplaten moeten worden weggehaald, naast albumcovers, songteksten en de afbeeldingen.
3332772_340_1194486721711-princefansunitedkl.jpg

Aanval op de fans?
Prince Fans United, gevormd door de drie sites om samen terug te vechten, claimt dat de popster probeert om ‘al het kritische commentaar af te knijpen’ en dat hij ‘in overtreding is van de vrijheid van meningsuiting.’ De liefhebbers, die deze sites vrijwillig en onbetaald onderhouden, zien niet in dat ze iets verkeerds hebben gedaan en beschouwen de dreiging als een aanval op de fans.

Het tonen van de betreffende content zou binnen de Amerikaanse wet vallen, aangezien deze het publiceren van foto’s van beroemdheden toestaat, als ze nieuwswaardig zijn of publicatie het publieke belang dient. De fansites verklaren zich bereid zich in de rechtbank te verdedigen.

Een woordvoerder van Web Sheriff, de Britse maatschappij ingehuurd door de popster om de content in de ban te gooien, verklaarde dat ‘het geen aanval is maar alleen een kwestie van auteursrecht. De artiest heeft uiteindelijk het recht te beslissen wat mensen mogen hebben.’

Prince Fans United is het ook niet eens met die reactie: “We respecteren de auteursrechten altijd. Maar zo’n 80% van alle afbeeldingen op de sites zijn geen bezit van Prince. Er staan bijvoorbeeld foto’s op die zijn genomen tijdens een concert, en dan liggen de rechten blijvend bij de fotograaf.”

Prince ondernam in september ook al actie tegen videosite YouTube, om alle clips van zijn recente concerten in Londen van de site te krijgen. De fans mochten tijdens de concerten geen foto’s of video’s maken met hun mobiele telefoon. Hoewel de bagage van de concertgangers goed werd gecontroleerd, kwamen er toch beelden bovendrijven.

bron

1759966571_1999998634_princeblacksweatkl.jpg

 Signature 

It’s my prerogative to reply as I see fit.
Sarcastic, Ironic or Cynical Humor are three of the least understood ways to express yourself.

Profiel